LEGALIZACJA POBYTU
Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące legalnego pobytu oraz pracy w Polsce zawsze możesz zadzwonić na naszą infolinię i uzyskać bezpłatną konsultację z tego zakresu. Konsultujemy jak pracowników tak i pracodawców.
więcej
UKRAЇNER – TO PROJEKT POPRZEZ KTÓRY CHCEMY POKAZAĆ WAM PRAWDZIWĄ UKRAINĘ
Ukraїner – to projekt poprzez który chcemy pokazać Wam prawdziwą Ukrainę. 🇺🇦
Specjalnie dla Was wszystkie nasze materialy oraz filmiki dostępne są w języku polskim.🇵🇱 więcej
Turniej "Puchar Niepodległości 2017" w Warszawie
26 sierpnia o godzinie 14.00, z okazji obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy w Warszawie, Fundacja Euromaidan-Warszawa tradycyjnie przeprowadziła Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Puchar Niepodległości – 2017!″ więcej

(Українська) Роз’яснення польської прикордонної служби, щодо перебування громадян України на Території Польщі за безвізовим режимом

Sorry, this entry is only available in Ukraiński. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнім часом до нас зверталось багато осіб із запитанням про те, чи можуть вони після закінчення 90-дневного строку перебування на основі безвізового режиму (за умови, що подали документи на карту тимчасового перебування) залишитись у Польщі й не виїжджати до моменту отримання карти. Ми вирішили звернутись з цим запитанням до прикордонної служби Польщі (Straż Graniczna) та попросити про офіційне роз’яснення з цього приводу. Отриману відповідь публікуємо нижче.

Роз’яснення польської прикордонної служби, щодо перебування громадян України на Території Польщі за безвізовим режимом.

„У відповідності з положеннями регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС 2016/399 від 9 березня 2016 року щодо європейського кодексу правил, що регулюють пересування осіб через кордони (Шенгенський прикордонний кодекс) в розрахунку дозволеного короткострокового перебування, тобто менше 90 днів на кожен період 180 днів, необхідно брати до уваги попередній 180-денний термін, кожен з днів перебування (так званий 180-денний “плаваючий період”). Крім того, датою в’їзду вважається перший день перебування на території держав-членів ЄС, а датою виїзду вважається останній день перебування на території держав-членів ЄС. При розрахунку тривалості перебування на території держав-членів ЄС не враховуються періоди перебування, дозволених на підставі дозволу на проживання або довгострокової візи.

1) можливість перебування іноземця на території Республіки Польщі в рамках безвізового режиму, після закінчення терміну дії наявної у нього візи залежить від категорії візи. Оскільки після закінчення строку дії польської національної візи (тип D), польської посвідки на проживання (карти побиту), громадянин України, який у момент закінчення терміну дії вищезгаданої підстави до перебування знаходився на території Польщі, може продовжити своє перебування на території нашої країни в рамках безвізового режиму на термін, що не перевищує 90 днів на кожен 180 денний період, за умови, що він має біометричний паспорт та не використовував допустимого терміну перебування на території країн Шенгену, котрий становить 90 днів на кожен 180 денний період.

У разі, якщо іноземець проживає на території РП на підставі Шенгенської візи (тип C) або дозволу на проживання/візи, виданої іншою державою Шенгенської зони, іноземець, який на момент закінчення терміну дії вищезгаданої підстави на проживання знаходився вже протягом 90 днів на території Польщі, не може продовжувати свого перебування на території Польщі або інших держав Шенгенської зони у безвізовому режимі. Обидва типи перебування на території Польщі на вищевказаних підставах мають короткочасний характер і рахуються між собою в кожен період 180 днів.

2) у відповідності до формулювання ст. 108 п. 1 закону від 12 грудня 2013 року. про іноземців у випадку, якщо строк на подачу заяви про видачу іноземцю дозволу на тимчасове проживання був збережений і заява не містить недоліків формальних або формальні недоліки були усунені в термін:
– воєвода ставить у проїзному документі іноземця відбиток штампа, що підтверджує подачу заяви про видачу дозволу на тимчасове проживання;
– перебування іноземця на території Республіки Польща вважається законним з дня подання заяви до дня, в якому рішення про надання дозволу на тимчасове перебування стане остаточним.
У зв’язку з цим у разі залишення заяви без розгляду, перебування іноземця було легальним, якщо він продовжив своє перебування на підставі, описаної у п. 1 правила і вклався в термін свого перебування на території Республіки Польщі.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fundacja „Euromaidan-Warszawa” | 2013 – 2018