ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПОБИТУ
Якщо у Вас є будь-які запитання з приводу легального перебування та працевлаштування у Польщі ви завжди можете звернутись до нас за безкоштовною консультацією. Ми надаємо консультації як для працівників так і для роботодавців.
читати далі
UKRAÏNER – ЦЕ ПРОЕКТ, ЗАВДЯКИ ЯКИОМУ МИ ХОЧЕМО ПОКАЗАТИ ВАМ СПРАВЖНЮ УКРАЇНУ
Ukraїner – це проект, за допомогою якого ми хочемо показати Вам справжню Україну.🇺🇦
Спеціально для Вас, всі наші матеріали і відео доступні польскою мовою.🇵🇱 читати далі
РОЗ’ЯСНЕННЯ ПОЛЬСЬКОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ, ЩОДО ПЕРЕБУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА ТЕРИТОРІЇ ПОЛЬЩІ ЗА БЕЗВІЗОВИМ РЕЖИМОМ.
Останнім часом до нас зверталось багато осіб із запитанням про те, чи можуть вони після закінчення 90-дневного строку перебування на основі безвізового режиму (за умови, що подали документи на карту тимчасового перебування) залишитись у Польщі й не виїжджати до моменту отримання карти. Ми вирішили звернутись з цим запитанням до прикордонної служби Польщі (Straż Graniczna) та попросити про офіційне роз’яснення з цього приводу. читати далі
ВСЕСВІТНЯ АКЦІЯ #SAVEOLEGSENTSOV ПІД РОСІЙСЬКИМ ПОСОЛЬСТВОМ У ВАРШАВІ. 12/12
12 грудня о 18:00 під посольством Росії у Варшаві, за участі активістів фонду Euromaidan-Warszawa, учасників проекту Linii Ruchu Zjednoczenia Ukraińców, українських та польских громад, відбулась акція в рамках глобальної акції #SaveOlegSentsov із нагоди вручення Олегу премії ім. Сахарова. читати далі

Анонс

Збір підписів за створення вулиці Героїв Майдану в Варшаві!

My, podpisani w niniejszej petycji mieszkańcy Warszawy uważamy, że w 5 rocznicę kijowskiego Majdanu należnym jest uhonorowanie determinacji, hartu ducha i poświęcenia setek tysięcy Ukraińców i wspierających ich obywateli innych państw, w tym Polaków i warszawiaków...

Роз’яснення польської прикордонної служби, щодо перебування громадян України на Території Польщі за безвізовим режимом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнім часом до нас зверталось багато осіб із запитанням про те, чи можуть вони після закінчення 90-дневного строку перебування на основі безвізового режиму (за умови, що подали документи на карту тимчасового перебування) залишитись у Польщі й не виїжджати до моменту отримання карти. Ми вирішили звернутись з цим запитанням до прикордонної служби Польщі (Straż Graniczna) та попросити про офіційне роз’яснення з цього приводу. Отриману відповідь публікуємо нижче.

Роз’яснення польської прикордонної служби, щодо перебування громадян України на Території Польщі за безвізовим режимом.

“У відповідності з положеннями регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС 2016/399 від 9 березня 2016 року щодо європейського кодексу правил, що регулюють пересування осіб через кордони (Шенгенський прикордонний кодекс) в розрахунку дозволеного короткострокового перебування, тобто менше 90 днів на кожен період 180 днів, необхідно брати до уваги попередній 180-денний термін, кожен з днів перебування (так званий 180-денний “плаваючий період”). Крім того, датою в’їзду вважається перший день перебування на території держав-членів ЄС, а датою виїзду вважається останній день перебування на території держав-членів ЄС. При розрахунку тривалості перебування на території держав-членів ЄС не враховуються періоди перебування, дозволених на підставі дозволу на проживання або довгострокової візи.

1) можливість перебування іноземця на території Республіки Польщі в рамках безвізового режиму, після закінчення терміну дії наявної у нього візи залежить від категорії візи. Оскільки після закінчення строку дії польської національної візи (тип D), польської посвідки на проживання (карти побиту), громадянин України, який у момент закінчення терміну дії вищезгаданої підстави до перебування знаходився на території Польщі, може продовжити своє перебування на території нашої країни в рамках безвізового режиму на термін, що не перевищує 90 днів на кожен 180 денний період, за умови, що він має біометричний паспорт та не використовував допустимого терміну перебування на території країн Шенгену, котрий становить 90 днів на кожен 180 денний період.

У разі, якщо іноземець проживає на території РП на підставі Шенгенської візи (тип C) або дозволу на проживання/візи, виданої іншою державою Шенгенської зони, іноземець, який на момент закінчення терміну дії вищезгаданої підстави на проживання знаходився вже протягом 90 днів на території Польщі, не може продовжувати свого перебування на території Польщі або інших держав Шенгенської зони у безвізовому режимі. Обидва типи перебування на території Польщі на вищевказаних підставах мають короткочасний характер і рахуються між собою в кожен період 180 днів.

2) у відповідності до формулювання ст. 108 п. 1 закону від 12 грудня 2013 року. про іноземців у випадку, якщо строк на подачу заяви про видачу іноземцю дозволу на тимчасове проживання був збережений і заява не містить недоліків формальних або формальні недоліки були усунені в термін:
– воєвода ставить у проїзному документі іноземця відбиток штампа, що підтверджує подачу заяви про видачу дозволу на тимчасове проживання;
– перебування іноземця на території Республіки Польща вважається законним з дня подання заяви до дня, в якому рішення про надання дозволу на тимчасове перебування стане остаточним.
У зв’язку з цим у разі залишення заяви без розгляду, перебування іноземця було легальним, якщо він продовжив своє перебування на підставі, описаної у п. 1 правила і вклався в термін свого перебування на території Республіки Польщі.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fundacja “Euromaidan-Warszawa” | 2013 – 2019