UKRAÏNER – ЦЕ ПРОЕКТ, ЗАВДЯКИ ЯКИОМУ МИ ХОЧЕМО ПОКАЗАТИ ВАМ СПРАВЖНЮ УКРАЇНУ
Ukraїner – це проект, за допомогою якого ми хочемо показати Вам справжню Україну.🇺🇦
Спеціально для Вас, всі наші матеріали і відео доступні польскою мовою.🇵🇱 читати далі
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ФУНДАЦІЇ “ЄВРОМАЙДАН-ВАРШАВА”
Фундація Євромайдан-Варшава висловлює велику стурбованість змістом, способами та темпами просування законопроекту №6175, внесеним Президентом 13.03.2017 до Верховної Ради України. читати далі
ПОЛТАВЩИНА АНОНС I UKRAЇNER
Ми подорожували Полтавщиною у листопаді і не могли уявити, що побачимо в Україні таку чудову осінь. читати далі

(Poski) Małe Indie w Użhorodzie I UKRAЇNER

Вибачте цей текст доступний тільки в “польська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Spora ilość miast w Azji Południowo-Wschodniej posiadają rejony gęsto zaludnione przez Hindusów nazywane “Little India” (Małe Indie). Istnieją również Chinatown-y zamieszkiwane przez emigrantów z Chin. Podobne rejony znajdują się również w europejskich miastach. Prawda, są one bardziej współczesne, gdyż przesiedlenia tam odbywały się później. Na Ukrainie takie rejony posiadają tylko Romowie.

My będziemy mówić o tych, którzy przyjeżdżają na Ukrainę studiować. Dlaczego studenci z Indii przyjeżdżają uczyć się właśnie na Ukrainę i jak Ukraina ich przyjmuje. Co najmniejsza wojewódzka stolica – Użhorod może zaproponować studentom z drugiego, pod względem zaludnienia, państwa na świecie?

 

Według danych Ukraińskiego Ośrodka Edukacji Międzynarodowej*, na Ukrainie kształci się prawie 64000 zagranicznych studentów ze 148 państw świata. Wśród nich 6145 to Hindusi, co oznacza, że co dziesiąty student – obcokrajowiec przyjeżdża do nas z Indii. Więcej jest ich tylko z Azerbejdżanu i Turkmenistanu.

Dyrektorka OEM Olena Shapovalova mówi, że Indie o populacji stanowiącej ponad 1,4 mld osób, wśród których prawie połowa to młodzież do 21 roku życia, czyli potencjalni studenci, są drugim po Chinach państwem, obywatele którego zdobywają wykształcenie za granicą. Jednak przyjechać na studia na Ukrainę nie jest wcale tak prosto. Indie zaliczają się do państw ryzyka emigracyjnego, jednak według nieoficjalnych danych, otrzymanie wizy przez Hindusów jest nadzwyczaj trudne i drogie.

Zachęcamy do czytania i udostępnienia!

Postaramy się pokazać Wam taką Ukrainę, której wczesniej nie nie mieliście okazji poznać!

Pełny tekst można przeczytać na stronie Ukrainer.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fundacja “Euromaidan-Warszawa” | 2016