UKRAÏNER – ЦЕ ПРОЕКТ, ЗАВДЯКИ ЯКИОМУ МИ ХОЧЕМО ПОКАЗАТИ ВАМ СПРАВЖНЮ УКРАЇНУ
Ukraїner – це проект, за допомогою якого ми хочемо показати Вам справжню Україну.🇺🇦
Спеціально для Вас, всі наші матеріали і відео доступні польскою мовою.🇵🇱 читати далі
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ФУНДАЦІЇ “ЄВРОМАЙДАН-ВАРШАВА”
Фундація Євромайдан-Варшава висловлює велику стурбованість змістом, способами та темпами просування законопроекту №6175, внесеним Президентом 13.03.2017 до Верховної Ради України. читати далі
ПОЛТАВЩИНА АНОНС I UKRAЇNER
Ми подорожували Полтавщиною у листопаді і не могли уявити, що побачимо в Україні таку чудову осінь. читати далі

(Poski) Herbaciane tradycje powracają do Karpat I UKRAЇNER

Вибачте цей текст доступний тільки в “польська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na górze Gemba na Zakarpaciu zimą 2013 r. pojawiło się miejsce, które jak magnes zaczęło przyciągać podróżników. Miejscowi długo nie mogli pojąć tajemnicy jego powodzenia, o tej herbaciarni nadal nie ma żadnej publikacji w mediach, nie udało nam się znaleźć żadnego zdjęcia z jej budowy.

Nikt tutaj nie zawraca sobie głowy reklamą i poszukiwaniem nowej klienteli, bo wie, że znajdą się tacy, co przyjdą tutaj przez zamiecie lub przypadkowo wpadną podczas śnieżnej burzy lub letniej ulewy, znajdując domową atmosferę na niespokojnym górskim szczycie.

 

Dzisiaj jedyna w Ukrainie herbaciana plantacja jest na granicy zniknięcia. W latach 60-tych ubiegłego wieku na tych stokach zbierano do 1300 kg liści herbaty z hektara, lecz teraz dwa razy do roku ledwo wychodzi pół kilo. Jeszcze do niedawna ten teren miał status jedynej w Europie i najbardziej na północ położonej plantacji czarnej herbaty w świecie, lecz kiedy zaczęto sadzić herbaciane krzewy w Anglii, Szkocji i Niemczech, status zakarpackiej plantacji spadł – opowiadają nam w centrum informacji turystycznej w Mukaczewie.

Zachęcamy do czytania i udostępnienia!

Postaramy się pokazać Wam taką Ukrainę, której wczesniej nie nie mieliście okazji poznać!

Pełny tekst można przeczytać na stronie Ukrainer.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fundacja “Euromaidan-Warszawa” | 2016