UKRAÏNER – ЦЕ ПРОЕКТ, ЗАВДЯКИ ЯКИОМУ МИ ХОЧЕМО ПОКАЗАТИ ВАМ СПРАВЖНЮ УКРАЇНУ
Ukraїner – це проект, за допомогою якого ми хочемо показати Вам справжню Україну.🇺🇦
Спеціально для Вас, всі наші матеріали і відео доступні польскою мовою.🇵🇱 читати далі
ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ФУНДАЦІЇ “ЄВРОМАЙДАН-ВАРШАВА”
Фундація Євромайдан-Варшава висловлює велику стурбованість змістом, способами та темпами просування законопроекту №6175, внесеним Президентом 13.03.2017 до Верховної Ради України. читати далі
ПОЛТАВЩИНА АНОНС I UKRAЇNER
Ми подорожували Полтавщиною у листопаді і не могли уявити, що побачимо в Україні таку чудову осінь. читати далі

Відзначення Дня Волі Білорусі у Варшаві

25 березня 1918 року в окупованому німцями Мінську Рада Білоруської Народної Республіки ухвалила Третю статутну грамоту, згідно з якою БНР проголошувалася вільною і незалежною державою. День Волі-це неофіційне національне свято, річниця виникнення першої національної білоруської держави.

Напередодні урочистого святкування, важливого для кожного білоруса, свята згадувалася історія, піднімалися стяги, проголошувалися закликаючі до волі промови!

День Волі у Варшаві почався з трагічних новин із Мінська: під час протесту проти заборони проведення заходу було затримано сотні людей, які приймали участь у акції та проходили повз, ув’язнено також журналістів.

Під пам’ятником Тадеуша Костюшко у Варшаві о 12.30 зібралася громада, яка гордо піднімаючи біло-червоно-білі прапори, урочистим гімном розпочала дійство. Опісля лунали промови білоруських діячів в Польщі, організаторів та помічників, представників солідарних з Білорусією братських держав. Підтримати братів прийшли українці та поляки. І кожного радо вітали гаслами «Живе Білорусь», «Нехай живе Польща», «Слава Україні».

Серед натовпу виділялися двоє хлопців, які тримали український та білоруський прапори: «Я-українець, і прийшов сюди, щоб підтримати друга та його співвітчизників, адже ми брати!»-пояснює свою присутність на акції Богдан. «Я з Білорусі, і стою тут для того, щоб показати, що ми не здамося просто так.»-гордо промовляє Микита.

Пан Александр, який одночасно тримав український та білоруський стяги розповів, що його дружина-українка з Полтави, і сьогодні він показує справжню єдність і дружбу двох братніх народів.

Святкова хода рушила від пам’ятника Костюшки до пам*ячника Адама Міскевича. Дорогою співали пісні, розповідали охочим історію, закликали до солідарності. Поруч відомого поета, який недовго проживав в Білорусі, кожен присутній уважно і трохи із сумом вслухався в історію довжиною 99 років…Також пролунав вірш Міцкевича і в той момент певне кожен відчув всю красу і силу духу Волі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«За 99 років Білорусь пізнала солідарність, підтримку, допомогу, але не отримала незалежності та духовного спокою.»-так почала свою промову іспанка по крові, але білоруска в душі, поетеса пані Анхела.

Кожен охочий міг висловити промову і тих, хто зголошувався, вітали гаслами та оплесками. Закінченням урочистої ходи в честь Дня Волі Білоруської Народної Республіки стало виконання спільної молитви.

Всіх охочих організатори запросили на святкування до Білоруського дому у Варшаві.

Хоча у Мінську сталися трагічні події, ми певні, що у Варшаві змогли показати, як налаштовані люди, змогли дати волю Духу цих людей і висловити солідарність та підтримку!

Жыве Беларусь!!!

 

Текст: Morfa Anna Somko
Фото: Ktistina Viltarnist

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fundacja “Euromaidan-Warszawa” | 2016