ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПОБИТУ
Якщо у Вас є будь-які запитання з приводу легального перебування та працевлаштування у Польщі ви завжди можете звернутись до нас за безкоштовною консультацією. Ми надаємо консультації як для працівників так і для роботодавців.
читати далі
UKRAÏNER – ЦЕ ПРОЕКТ, ЗАВДЯКИ ЯКИОМУ МИ ХОЧЕМО ПОКАЗАТИ ВАМ СПРАВЖНЮ УКРАЇНУ
Ukraїner – це проект, за допомогою якого ми хочемо показати Вам справжню Україну.🇺🇦
Спеціально для Вас, всі наші матеріали і відео доступні польскою мовою.🇵🇱 читати далі
РОЗ’ЯСНЕННЯ ПОЛЬСЬКОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ, ЩОДО ПЕРЕБУВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА ТЕРИТОРІЇ ПОЛЬЩІ ЗА БЕЗВІЗОВИМ РЕЖИМОМ.
Останнім часом до нас зверталось багато осіб із запитанням про те, чи можуть вони після закінчення 90-дневного строку перебування на основі безвізового режиму (за умови, що подали документи на карту тимчасового перебування) залишитись у Польщі й не виїжджати до моменту отримання карти. Ми вирішили звернутись з цим запитанням до прикордонної служби Польщі (Straż Graniczna) та попросити про офіційне роз’яснення з цього приводу. читати далі
Turniej "Puchar Niepodległości 2017" w Warszawie
26 sierpnia o godzinie 14.00, z okazji obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy w Warszawie, Fundacja Euromaidan-Warszawa tradycyjnie przeprowadziła Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Puchar Niepodległości – 2017!″ читати далі

Відзначення Дня Волі Білорусі у Варшаві

25 березня 1918 року в окупованому німцями Мінську Рада Білоруської Народної Республіки ухвалила Третю статутну грамоту, згідно з якою БНР проголошувалася вільною і незалежною державою. День Волі-це неофіційне національне свято, річниця виникнення першої національної білоруської держави.

Напередодні урочистого святкування, важливого для кожного білоруса, свята згадувалася історія, піднімалися стяги, проголошувалися закликаючі до волі промови!

День Волі у Варшаві почався з трагічних новин із Мінська: під час протесту проти заборони проведення заходу було затримано сотні людей, які приймали участь у акції та проходили повз, ув’язнено також журналістів.

Під пам’ятником Тадеуша Костюшко у Варшаві о 12.30 зібралася громада, яка гордо піднімаючи біло-червоно-білі прапори, урочистим гімном розпочала дійство. Опісля лунали промови білоруських діячів в Польщі, організаторів та помічників, представників солідарних з Білорусією братських держав. Підтримати братів прийшли українці та поляки. І кожного радо вітали гаслами «Живе Білорусь», «Нехай живе Польща», «Слава Україні».

Серед натовпу виділялися двоє хлопців, які тримали український та білоруський прапори: «Я-українець, і прийшов сюди, щоб підтримати друга та його співвітчизників, адже ми брати!»-пояснює свою присутність на акції Богдан. «Я з Білорусі, і стою тут для того, щоб показати, що ми не здамося просто так.»-гордо промовляє Микита.

Пан Александр, який одночасно тримав український та білоруський стяги розповів, що його дружина-українка з Полтави, і сьогодні він показує справжню єдність і дружбу двох братніх народів.

Святкова хода рушила від пам’ятника Костюшки до пам*ячника Адама Міскевича. Дорогою співали пісні, розповідали охочим історію, закликали до солідарності. Поруч відомого поета, який недовго проживав в Білорусі, кожен присутній уважно і трохи із сумом вслухався в історію довжиною 99 років…Також пролунав вірш Міцкевича і в той момент певне кожен відчув всю красу і силу духу Волі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«За 99 років Білорусь пізнала солідарність, підтримку, допомогу, але не отримала незалежності та духовного спокою.»-так почала свою промову іспанка по крові, але білоруска в душі, поетеса пані Анхела.

Кожен охочий міг висловити промову і тих, хто зголошувався, вітали гаслами та оплесками. Закінченням урочистої ходи в честь Дня Волі Білоруської Народної Республіки стало виконання спільної молитви.

Всіх охочих організатори запросили на святкування до Білоруського дому у Варшаві.

Хоча у Мінську сталися трагічні події, ми певні, що у Варшаві змогли показати, як налаштовані люди, змогли дати волю Духу цих людей і висловити солідарність та підтримку!

Жыве Беларусь!!!

 

Текст: Morfa Anna Somko
Фото: Ktistina Viltarnist

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fundacja “Euromaidan-Warszawa” | 2018